Counter-Strike Funky
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Counter-Strike Funky

Enjoy !


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

[Tutorial] Cum sa obtii banda mai mare

2 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1[Tutorial] Cum sa obtii banda mai mare Empty [Tutorial] Cum sa obtii banda mai mare Vin Iun 27, 2008 11:25 pm

bdog

bdog
Begginer
Begginer

In primul rand, eu mi-am optimizat aceasta functie, dar nu ma pot pronunta, fiindca nu am retea de tip LAN.

Pasul 1: Dati click pe butonul Start si selectati Run
Pasul 2: In casuta de dialog scrieti gpedit.msc, iar apoi apasati pe OK
Pasul 3: Se va deschide o fereastra in care veti da dublu-click pe Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network -> Qos packet Scheduler.
Pasul 4: Dublu click pe Limit reservable bandwidth.
Pasul 5: Acum, va va aparea Not Configured, dar de fapt este configurata din fabrica la 20 %. Dati click pe Enable si puneti in casuta de mai jos 5, dupa care apasati OK

ATENTIE: Aceasta setare va avea efectul dorit doar daca aveti instalat QoS Packet Scheduler.

Pentru a vedea daca aveti sau nu instalata optiunea respectiva, dati click dreapta pe My Network Places, care se gaseste pe Desktop (daca nu aveti My Network Places pe Desktop, dati click dreapta pe Desktop, selectati Properties. Acum, in tab-ul Desktop al ferestrei, dati click pe butonul Customize Desktop, si bifati casuta corespunzatoare la My Network Places. Apoi, OK si Apply), si selectati Properties. In fereastra deschisa, click dreapta pe Local Area Conection, si selectati iar Properties. In tab-ul General, aveti toate protocoalele si serviciile care sunt instalate pe calculator. De obicei, setarile tipice pentru internet de la instalarea sistemului de operare includ pe langa protocolul TCP/IP, seviciul Qos si un Client la Microsoft Networks

2[Tutorial] Cum sa obtii banda mai mare Empty Re: [Tutorial] Cum sa obtii banda mai mare Sam Iun 28, 2008 12:20 am

Fireman[TK]

Fireman[TK]
Advanced
Advanced

Da aceasta optiune a windowsului stiu ca functioneaza, Smile este foarte bine ca ai facut un tutorial pentru asta, ca multi nu cred ca stiu de aceasta optiune nice job.

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum